Uzmanlarımız

Uzm. Klinik Psikolog Rukiye ÜNAL

Rukiye Ünal, Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Ardından Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji  Yüksek Lisans programını tamamlamış, bitirme tezini “Kadınlarda Evlilik uyumu, Cinsel Doyum ve Somatizasyon Düzeyleri arasındaki ilişkinin incelenmesi” üzerine yapmış ve yüksek onur derecesi ile uzmanlığını almıştır. Yüksek Lisans eğitimi sırasında bilişsel davranışçı terapi eğitimi ve süpervizyonu almıştır.

Klinik stajlarını Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi “Psikoz/Nevroz” bölümlerinde ve NP Beyin Hastanesi “Psikoz/Nevroz ve Bağımlılık” bölümlerinde tamamlamıştır. Bugüne kadar çeşitli eğitim ve özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde, yetişkin ve  çocuklara yönelik psikoterapi hizmeti vermiştir.

Uluslararası Wellness Enstitüsünden “Kalp Merkezli Hipnoterapi”, Davranış Bilimleri Enstitüsünden “EMDR” eğitimini, ayrıca Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneğinden “Cinsel Terapi ve Cinsel Tedaviler” ve “Evlilik/Çift Terapileri” eğitimlerini tamamlamıştır. Çocuk ruh sağlığı ile ilgili, İstanbul Psikoloji Enstitüsünden “BDT Oyun Terapisi” ve Çocuk Gelişim Testleri Eğitimini almıştır. Türk Psikologlar Derneği onaylı WISC-IV (Çocuklar için Zeka Testi) uygulayıcı sertikasına sahiptir.

Rukiye Ünal halen,  özel bir kaç merkezde ve Arın Psikolojik Danışmanlık Merkezinde yetişkinlere, çiftlere ve çocuklara yönelik psikoterapi hizmeti vermektedir. Çalışma alanları arasında “Evlilik, İlişki/İletişim Sorunları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Anksiyete (kaygı) Bozuklukları, Depresyon, Fobiler, Travma Yaşantıları, Kayıp ve Yas Süreci, Somatizasyon (psikolojik kökenli bedensel rahatsızlıklar, Kronik Ağrılar), Yeme Bozuklukları, Obezite, Çocuklarda Davranış, Uyum ve Sınır Problemleri yer almaktadır.

Yetişkinlerle  BDT ve Hipnoterapi, çocuklarla da Oyun Terapisi ağırlıklı çalışmaktadır. Yetişkin, çift ve ebeveynlere yönelik eğitim ve seminerler vermeye devam etmektedir.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Eğitim ve Sertifikaları:

 • Aile ve Çift Terapileri Eğitimi (CİSED)
 • Cinsel Terapi Eğitimi (CİSED)
 • Kalp Merkezli Hipnoterapi (Wellness Enstitüsü)
 • EMDR Eğitimi (DBE)
 • Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi (IPE)
 • Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi (Prof.Dr. Vamık Volkan)
 • WİSC-IV  Çocuklar için Zeka Testi (TPD)
 • Cattell 2A/3A (Yetişkin ve Çocuklar için Zeka Testi)
 • MMPI (Kişilik Envanteri)
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 • Çocuk Gelişim Testleri (Gesell, Goog Enough Harris, Peabody, AGTE)
 • Organizite ve Nöropsikolojik Testler (Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Standardize Mini Mental Test)

 

Uzm. Klinik Psikolog Gülşen SELAM

Gülşen Selam, Lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladıktan sonra Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji programına girmiştir.

Lisans eğitimi süresince Psikoloji konulu kongre seminer ve eğitimlere katılım sağlayarak mesleki gelişimini desteklemiştir.

Yüksek Lisans eğitimi tez çalışmasını ‘Kadınlarda cinsel mitler ve anne-baba tutumu arasındaki ilişki’ üzerine yapmıştır. Buna ek olarak ‘Vajinismus tanısı almış kadında anne-baba tutumu ve cinsel mitler’ bir diğer araştırma konusudur.

Yüksek Lisans eğitimi içerisinde bilişsel davranışçı terapi eğitimi ve süpervizyonu almıştır. Davranış Bilimleri Enstitüsünden ‘EMDR’ eğitimi, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nden ‘Cinsel Terapi ve Cinsel Tedaviler’, ‘Evlilik – Çift Terapileri’, Prof. Dr. Vamık VOLKAN ile Psikanalitik Psikoterapi eğitimlerini tamamlamıştır. Çocuk ruh sağlığı ile ilgili Çocuk Resimleri Yorumlama ve Objektif Testler, İstanbul Aydın üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon almıştır.

Klinik stajlarını Np Beyin Hastanesinde ‘amatem-psikoz-nevroz’ bölümlerinde, Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde yatılı kadın hasta ‘psikoz –nevroz’ bölümlerinde,

Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesinde stajyer psikolog olarak görev almış olup Boğaziçi Eğitim kurumlarında da psikolojik danışman ve psikolog olarak görev yapmıştır.